Nowości na stronie | 25 października 2018 r.

Hope for democracy – 30 years of participatory budgeting worldwide [publikacja]

„Hope for democracy” to książka podsumowująca 30 lat istnienia budżetów partycypacyjnych (obywatelskich) na świecie. Poszczególne artykuły tej publikacji składają się na podróż po ścieżkach demokracji uczestniczącej – od Ameryk Północnej i Łacińskiej, przez Azję i Oceanię, do Europy i Afryki.

Oprócz opowieści na temat budżetów w poszczególnych regionach i krajach świata (Polskę w osobnym rozdziale opisują Dorota Bednarska-Olejniczak i Jarosław Olejniczak z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu) w „Hope for democracy” można również znaleźć syntetyczny opis globalnych trendów dotyczących tego mechanizmu oraz informacje o różnych aspektach jego rozwoju – udziale dzieci i młodzieży, gamifikacji itd.

mapa bp_hope for democracy

Mapa budżetów partycypacyjnych (i podobnych mechanizmów) na świecie. Źródło: „Hope for democracy” (kliknij, żeby powiększyć)

Publikacja została wsparta przez Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej w ramach projektu pn. „Wzmocnienie budżetu partycypacyjnego w Federacji Rosyjskiej” realizowanego wspólnie z Bankiem Światowym.

Publikacja „Hope for democracy – 30 years of participatory budgeting worldwide” jest dostępna w naszej Bibliotece – tutaj. Znajduje się w niej również wcześniejsze wydanie książki – stworzone na 25-lecie istnienia budżetów partycypacyjnych na świecie.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony