Wiadomości | 1 lutego 2023 r.

Gala konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” i seminarium Forum Rozwoju Lokalnego

Związek Miast Polskich zaprasza do Tarnowa na dwudniową konferencję 23 i 24 lutego 2023 roku. Pierwszego dnia odbędzie się Gala finałowa konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania”, który wyróżnia najlepsze praktyki zarządcze samorządów lokalnych w Polsce. Drugi dzień poświęcony będzie seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, na którym będzie można posłuchać o współzarządzaniu w polskich miastach, włączaniu mieszkańców i mieszkanek w ich rozwój oraz o norweskich doświadczeniach partycypacji. Zapisy trwają do 10 lutego.

Konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania” to coroczne wydarzenie organizowane przez Związek Miast Polskich już od 15 lat. W roku 2022 tematem przewodnim konkursu była Komunikacja – partycypacja – współzarządzanie. Jego celem było wyróżnienie miast, które skutecznie angażują mieszkańców i mieszkanki w życie miasta i jego rozwój. Główną intencją całej konferencji jest natomiast poznawanie najlepszych praktyk partycypacji i „otwartego rządzenia” w Polsce, dyskusja o wyzwaniach, korzyściach, sukcesach i trudnościach w budowaniu kultury dialogu i włączania społecznego w samorządach.

Dokładny program wydarzenia znajduje się tutaj. Związek Miast Polskich zaprasza na nie zaprasza przede wszystkim samorządowców, urzędników i urzędniczki samorządowych oraz ich partnerów zaangażowanych w procesy partycypacyjne. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny a organizatorzy zapewniają nocleg uczestnikom i uczestniczkom (liczba miejsc jest jednak ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń) oraz wyżywienie podczas obydwu dni.

Aby zgłosić chęć udziału na wydarzenie, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Rejestracja trwa do 10 lutego.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.miasta.pl/aktualnosci/gala-konkursu-slz-oraz-forum-rozwoju-lokalnego.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony