Wiadomości | 31 stycznia 2022 r.

Fundusze Erasmus+ na działania angażujące młodzież

Ruszył nabór w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ na projekty zachęcające, wspierające i ułatwiające młodzieży uczestnictwo w życiu demokratycznym na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. W ramach dotacji można zorganizować między innymi konsultacje z młodzieżą lub wspierać ich współpracę z decydent(k)ami. Wnioski można składać do 23 lutego.

W ramach programu można ubiegać się o środki na:

  • działania partycypacyjne młodych osób poza formalnym kształceniem i szkoleniem, które zachęcą i ułatwią młodym uczestnictwo w życiu demokratycznym Europy na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. Mogą to być na przykład konsultacje, warsztaty, debaty, symulacje, kampanie, szkolenia czy wydarzenia informujące zarówno w formacie offline, jak i online;
  • wsparcie osób pracujących z młodzieżą poprzez szkolenia, wizyty studyjne, seminaria, spotkania czy staże. Działania te mogą wspierać rozwój zawodowy zarówno osób pracujących z młodymi ludźmi w ramach systemu formalnego, jak i w organizacjach młodzieżowych czy grupach nieformalnych;
  • wymianę młodzieży i spotkania edukacyjne dla grup młodzieży z co najmniej dwóch państw o tematyce wybranej przez nich, gdzie wspierane będzie ich aktywne uczestnictwo i procesy uczenia się (zarówno formalne, jak i nieformalne).

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie programu lub w przewodniku po programie Erasmus+ na 2022 rok. Projekty można zgłaszać w ramach dwóch rund. Pierwsza runda naboru wniosków trwa do 23 lutego br.

 


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony