Wiadomości | 16 lutego 2023 r.

Fundusze Erasmus+ na działania angażujące młodzież

Pisaliśmy niedawno o funduszach na angażowanie młodzieży w ramach Akcji 1. Mobilność edukacyjna programu Erasmus+. Jeszcze do 23 lutego można złożyć wnioski w tym konkursie (więcej informacji tutaj). Jeśli interesuje Was jednak angażowanie i praca młodych z różnych krajów Unii Europejskiej, przeczytajcie o konkursie dotacyjnym Europejska Młodzież Razem, który jest częścią Akcji 3: Wspieranie Rozwoju Polityki i Współpracy Programu Erasmus+.  W jego ramach można ubiegać się o dofinansowanie międzynarodowych projektów angażujących młodzież w działania społeczne i polityczne. Celem programu jest sieciowanie młodych (i organizacji z nimi pracujących) oraz aktywne włączanie ich w życie demokratyczne Europy. Nabór trwa do 9 marca.

Projekt Europejska Młodzież Razem ma na celu tworzenie sieci promujących partnerstwa regionalne, wspieranie współpracy młodzieży i organizacji z nią pracujących z całej Europy (państw członkowskich UE i krajów trzecich stowarzyszonych z programem). Sieci powinny organizować wymiany, promować szkolenia (na przykład dla liderów i liderek młodzieżowych) i umożliwiać samym młodym tworzenie wspólnych projektów (zarówno na żywo, jak i online).

Wnioski muszą zostać złożone przez konsorcjum składające się z co najmniej 5 wnioskodawców z co najmniej 5 państw członkowskich UE lub państw trzecich stowarzyszonych z Programem.

Nabór wniosków trwa do 9 marca. 

Więcej informacji znajduje się na stronie Komisji Europejskiej.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony