Wiadomości | 20 stycznia 2022 r.

Fundacja Batorego rekrutuje do Pracowni Samorządowej

Pracownia Samorządowa jest ogólnopolskim programem Fundacji im. Stefana Batorego skierowanym do samorządowczyń i samorządowców, którym zależy na dialogu i współpracy z mieszkańcami i mieszkankami oraz poszukiwaniu rozwiązań usprawniających funkcjonowanie samorządu. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 stycznia.

Program jest dedykowany dla radnych, wójcin/wójtów, burmistrzyń/burmistrzów, prezydentek/prezydentów miast, otwartych na dialog z mieszkańcami i mieszkankami i na szukanie rozwiązań usprawniających funkcjonowanie samorządu. Uczestnicy i Uczestniczki Pracowni Samorządowej otrzymają wsparcie ekspertów/ek zajmujących się tematyką samorządową, prawem, finansami publicznymi, komunikacją społeczną, partycypacją lokalną oraz pomoc w codziennych wyzwaniach w pracy i szansę testowania nowych partycypacyjnych rozwiązań w samorządzie. Ważnym wątkiem Pracowni jest praktyka, dlatego też osoby uczestniczące będą prowadziły działania zachęcające mieszkanki i mieszkańców do współpracy, będą wymieniali doświadczenia z osobami pracującymi w samorządach z całej Polski. Dostaną one też możliwość zaprezentowania własnych działań i swojej gminy na szerszym forum.

Jak się zgłosić? Wypełniając formularz zgłoszeniowy do 28 stycznia. 

Więcej informacji o warunkach udziału, harmonogramie rekrutacji i planie działań Pracowni Samorządowej znajduje się tutaj.

 


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony