Apel w sprawie BP/BO

Ustawa z 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych wprowadziła m.in. przepisy dotyczące budżetów obywatelskich/partycypacyjnych.

Część z nich budzi wątpliwości i dlatego od kilku miesięcy na przecięciu środowiska pozarządowego i samorządowego podejmujemy wysiłki zmierzające do tego, by przekonać osoby mające wpływ na kształt tych przepisów do tego, by pochylili się raz jeszcze nad tymi przepisami i wprowadzili niezbędne modyfikacje.

W marcu br. Związek Miast Polskich przyjął stanowisko Zarządu w tej sprawie i wystosował list do Prezydenta Andrzeja Dudy. Na razie bez specjalnego odzewu. Postanowiliśmy jednak nie poddawać się i stąd propozycja, by także na Forum ten wątek się pojawił.

Chcemy, aby uczestnicy i uczestniczki Forum mogli/mogły poprzeć postulaty dotyczące zmian, analogiczne do tych sformułowanych w stanowisku ZMP.

Poniżej znajdą Państwo treść listu, który wyślemy ponownie do Prezydenta RP, Przewodniczącego Komitetu Pożytku Publicznego oraz do wszystkich parlamentarzystów i parlamentarzystek. Towarzyszy mu załącznik z postulatami konkretnych zmian.

Prosimy zapoznać się z nim na spokojnie przed Forum i zdecydować, czy chcecie go podpisać. Fizycznie podpisy pod tym listem będziemy zbierać w trakcie Forum.

Podpisywać można w dwojaki sposób albo indywidualnie (jako osoby fizyczne) albo jako instytucje.

 

Treść listu/apelu

Załącznik z propozycjami zmian

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.