Zjawisko wykluczenia w procesach partycypacyjnych – jak równać szanse – dobre praktyki

Prowadzenie: 

Aleksandra Mróz-Wykusz, Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”

Wystąpienia:  

Damian Wojciech Dudała, Inicjatywa WrObywatel, Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego

Agnieszka Maszkowska, Fundacja Soclab

Aleksandra Mróz-Wykusz, Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”

Marta Siciarek, Gdańskie Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek

Termin: 1. dzień Forum (2 czerwca, czwartek), godz. 12:30-14:30

Miejsce: II piętro, strefa H

Formuła sesji: blok wystąpień

Opis:

Sesja składała z serii wystąpień – prezentacji, które dotyczyły szeroko rozumianego wykluczenia społecznego. Różne miasta, różne perspektywy, obszary działań. W tej różnorodności poszukiwaliśmy dobrych praktyk, profesjonalnych narzędzi, metod w celu wyrównywania szans i zrównoważonego rozwoju społecznego.

Aleksandra Mróz- Wykusz opowiedziała o tym, co to znaczy rewitalizować dzielnicę, w której skumulowane są rozmaite społeczne, która była zaniedbywana przez ponad trzydzieści parę lat? Podzieli się swoim doświadczeniem jak zabierać innych w niezwykłą podróż, na rzecz dobra wspólnego? Z kolei Marta Siciarek starała się przekonać uczestników, że integracja to proces dwukierunkowy. Zastanowialiśmy się nad tym, jak budować współodpowiedzialność imigrantów i społeczności lokalnej;

Agnieszka Maszkowska opowiedziała jak wspierać organizacje, profesjonalistów w rozmaitych procesach społecznych, które zajmują się problem wykluczenia społecznego, a Damian Dudała przybliżył kwestie związane z niepełnosprawnością i pokazał dobre praktyki w tym zakresie.

Nie zabrakło też przestrzeni na pytania i refleksje.

Powrót do programu.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.