Warsztat praktycznych metod prototypowania

Prowadzący:  

Michał Kwasieborski, engage warsaw

Agnieszka Sikorska, engage warsaw

Bartosz Narzelski

Termin: 2 dzień (3 czerwca, piątek), godz. 10:45-12:15

Miejsce: I piętro, strefa J

Formuła sesji:  sesja szkoleniowa

 Opis:

Prototypowanie jest praktycznym sposobem na szybkie sprawdzanie koncepcji i pomysłów, które pojawiają się w trakcie prac nad różnymi zagadnieniami.

Szybkie prototypowanie i testowanie prototypów to jeden z najważniejszych elementów pracy projektowej w metodzie service design thinking. Polega na wspólnym tworzeniu roboczych wersji wspólnie wypracowywanych rozwiązań. Prototypy powstają w krótkim czasie są tworzone przez zespoły pracujące nad danym zagadnieniem.

Procesowi prototypowania może podlegać wiele rzeczy – od pojedynczych elementów przestrzeni, przez rozwiązania dla całych obszarów. Prototypować można także elementy komunikacji, aplikacje i strony internetowe a także całościowy kształt określonych usług publicznych.

Sesja podzielona była na dwie części – w pierwszej pokazaliśmy różne techniki prototypowania i praktyczne przykłady, do czego zostały wykorzystane.

Druga część sesji była poświęcona pracy uczestników, którzy w grupach, przy wsparciu prowadzących, opracowywali prototypy wg. różnych technik. Praca warsztatowa miała na celu przećwiczenie konkretnych metod, tak aby uczestnicy sami potrafili tworzyć prototypy na potrzeby swoich działań i wykorzystywać je w procesach projektowania lub pracy warsztatowej.

Sesja skierowana była do wszystkich zainteresowanych tym, jak prototypowanie można wykorzystywać w partycypacji.

Powrót do programu.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.