Jak skutecznie angażować społeczność lokalną – organizowanie społecznościowe w Katowicach

Prowadzenie:  

Dagmara Kubik Fundacja, Rzecz Społeczna

Iwona Nowak Stowarzyszenie, Aktywności Obywatelskiej Bona Fides

Termin: 1. dzień Forum (2 czerwca, czwartek), godz. 15:30-17:30

Miejsce: II piętro, strefa E

Formuła sesji: sesja szkoleniowa z elementami wymiany doświadczeń

 

Podczas sesji uczestnicy zapoznali się z poszczególnymi etapami metody organizowania społecznościowego, które od 2011 r. z powodzeniem jest wykorzystywane przez Stowarzyszenie Bona Fides w pracy z lokalnymi społecznościami. Dotychczas dzięki powstało 6 nieformalnych grup mieszkańców w różnych częściach Katowic, które mają na swoim koncie m.in. doprowadzenie do powstania parkingu na osiedlu Ścigały, przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących rewitalizacji Parku Boguckiego czy zatrzymanie wyburzenia historycznego osiedla Borki.

Uczestnicy sesji dowiedzieli się jak zachęcić mieszkańców do włączenia się do działań oddolnych, mieli okazję wcielić się w negocjatorów oraz zastanowić się, na czym polega „proces odpępowiania”.

Sesja była skierowana do przedstawicieli organizacji pozarządowych i liderów lokalnych, którzy są zainteresowani tematyką angażowania społeczności lokalnych lub działają jako animatorzy społeczni w swoich środowiskach lokalnych.

 

Powrót do programu

 

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.