Edukacja (w) partycypacji – jak robić to bardziej świadomie i skutecznie

Prowadzenie:

Marta Henzler Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP

Termin: 1. dzień Forum (2 czerwca, czwartek), godz. 15:30-17:30

Miejsce: III piętro, strefa B

Formuła sesji: wymiana doświadczeń z elementami sesji szkoleniowej

Opis:

Wśród wielu wyzwań, jakie mają przed sobą osoby, dla których partycypacja i działania na jej rzecz są chlebem powszednim, znajduje się edukacja. Niejednokrotnie ci, którzy biorą udział w różnych formach współdecydowania i współuczestniczenia – mieszkańcy, samorządowcy – nie mają potrzebnej wiedzy na temat możliwości wpływania na procesy decyzyjne, mają trudności w adekwatnym wyrażaniu swoich potrzeb i opinii, a ich poziom zaangażowania w dialog nie zawsze jest wystarczający. W związku z tym coraz częściej pojawia się potrzeba, aby działaniom pro-partycypacyjnym towarzyszyły elementy edukacyjne (czasem wcześniej zaplanowane, a czasem pojawiające się ad hoc, przy okazji innych sytuacji publicznych).

W czasie sesji uczestnicy rozmawiali o tym, jak świadomie kształtować sytuacje edukacyjne, jak się w tym obszarze wzmacniać oraz jakie narzędzia stosować. Wspólnie próbowali odpowiedzieć na pytanie, jakich kompetencji wymagają od nas takie sytuacje i zastanawiali się, w jaki sposób te kompetencje można zdobywać.

Powrót do programu.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.