Na dobry początek – konsultacje czasu wolnego w gminie

Prowadzący:

Anna Jarzębska, Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych

Barbara Kazior, Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych

Termin: 2 dzień (3 czerwca, piątek), godz. 9:30-10:30

Miejsce: II piętro, strefa E

Formuła sesji: spotkanie śniadaniowe

Opis sesji:

Dla wielu gmin, które wprowadzają u siebie mechanizmy partycypacyjne ważnym i bezpiecznym tematem konsultacji jest organizacja czasu wolnego dla mieszkańców. Sprzyja temu rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i kulturalnej w ciągu ostatnich lat (obiekty sportowe, biblioteki, domy kultury, świetlice, miejsca do rekreacji na świeżym powietrzu). Czy konsultacje dotyczące organizacji czasu wolnego w gminie mogą stanowić dobre pierwsze doświadczenie partycypacyjne zarówno dla mieszkańców, jak i władz lokalnych? Jakie przeszkody trzeba pokonać, jak przekonywać strony, budować zaufanie i kulturę otwartej rozmowy w ramach konsultacji? Co się sprawdza? Czego nie należy robić?

Na te i inne pytania postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedzi poprzez prezentację konkretnych przykładów takich procesów, dyskusję i pracę metodami warsztatowymi. Podstawą będzie doświadczenie Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych z pracy w dziesięciu gminach województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

Zapraszamy do dyskusji!

Powrót do programu.

 

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.