Wiadomości | 22 czerwca 2023 r.

Dwa programy wspierające procesy partycypacyjne wokół klimatu i demokracji cyfrowej

Międzynarodowa sieć People Powered, której jesteśmy częścią, ogłosiła nabór do dwóch programów wspierających organizacje i instytucje (samo)rządowe w partycypacyjnym odpowiadaniu na zmiany klimatu oraz na rozwój demokracji cyfrowej. Wybrane podmioty otrzymają m.in. wsparcie mentorskie oraz grant w wysokości 10 000$ lub 15 000$. Nabór zgłoszeń do obu programów trwa jeszcze do 15 lipca.

Climate Democracy Accelerator

Innowacje w technologii cyfrowej w coraz większym stopniu wpływają na życie codzienne, tworząc potrzebę bardziej sprawiedliwych polityk chroniących prawa i interesy ludzi. Technologia cyfrowa również ma wpływ na zmarginalizowane społeczności i prawa człowieka, zwłaszcza w kwestiach sprawiedliwości i równości. Właśnie dlatego People Powered oferuje Digital Democracy Accelerator, program szkoleniowy i wsparcia dla rządów i organizacji społeczeństwa obywatelskiego, które chcą zaprojektować i uruchomić programy partycypacyjne w celu opracowania polityk zajmujących się tym obszarem

Aby zostać wybranymi do tego programu, rządy i organizacje pozarządowe muszą działać jako partnerzy. Pierwsza nabór do akceleratora jest otwarty dla wnioskodawców z Europy i może wesprzeć 12 pomysłów. Przyszłe programy będą koncentrować się na innych regionach. Nabór wniosków kończy się 15 lipca.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.peoplepowered.org/climate-democracy-action

Digital Democracy Accelerator

Zmiana klimatu to problem globalny, który ma wpływ na każdy aspekt naszego współczesnego społeczeństwa, począwszy od spadającej produktywności rolnictwa, przez podnoszenie się poziomu mórz, susze, pożary lasów i katastrofalne powodzie. Aby stawić czoła kryzysowi klimatycznemu, rządy mają mandat umożliwiający i zachęcający obywateli i obywatelki, społeczeństwo obywatelskie, aktywistki i aktywistów i inne osoby do udziału w kształtowaniu i wdrażaniu polityki klimatycznej. Zwiększając udział społeczeństwa i włączając marginalizowane głosy do procesu decyzyjnego, rządy mogą tworzyć politykę ukierunkowaną na klimat, która jest sprawiedliwa i odpowiada na potrzeby społeczności. People Powered poszukuje przywódców i przywódczyń rządowych i społeczeństwa obywatelskiego do utworzenia nowej grupy innowatorów i innowatorek zainteresowanych uruchomieniem programów partycypacyjnych w celu kształtowania polityki klimatycznej w obszarach czystego transportu, odnawialnych źródeł energii, dekarbonizacji i efektywności energetycznej domów, zanieczyszczenia powietrza, agroekologii i nie tylko.

Aby zostać wybranymi do tego programu, rządy i organizacje pozarządowe muszą działać jako partnerzy. Program jest otwarty dla kandydatów z całego świata i może wesprzeć 15 inicjatyw. Nabór wniosków kończy się 15 lipca.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.peoplepowered.org/digital-democracy-accelerator


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony