Wiadomości | 16 października 2015 r.

Czekając na otwarte rządy – po konferencji w Fundacji Batorego

O otwartości procesów legislacyjnych, jakości procesów konsultacji publicznych i przeciwdziałaniu korupcji na poziomie ministerialnym 15 października rozmawiali w Fundacji Batorego uczestnicy konferencji „Czekając na Otwarte Rządy”. Konferencji towarzyszyła publikacja raportu „Obywatelska Kontrola otwartości rządu”, którego jeden z rozdziałów – poświęcony jakości i otwartości konsultacji publicznych – jest efektem pracy zespołu Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej.

O otwartości procesów legislacyjnych, jakości procesów konsultacji publicznych i przeciwdziałaniu korupcji na poziomie ministerialnym 15 października rozmawiali w Fundacji Batorego uczestnicy konferencji „Czekając na Otwarte Rządy”. Konferencji towarzyszyła publikacja raportu „Obywatelska Kontrola otwartości rządu”, którego jeden z rozdziałów – poświęcony jakości i otwartości konsultacji publicznych – powstał jako element projektu „Konsultacje z zasadami”, który realizujemy razem z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

Całość raportu dostępna jest tutaj ->http://www.batory.org.pl/upload/files/Programy%20operacyjne/Odpowiedzialne%20Panstwo/Obywatelska_kontrola_otwartosci_rzadu.pdf

Podczas konferencji znalazła się też przestrzeń dla przedstawicieli największych komitetów wyborczych biorących udział w zaplanowanych na 25.10 wyborach parlamentarnych. W trakcie debaty wszyscy politycy – od lewa do prawa, wyrazili chęć polepszania otwartości procesów decyzyjnych, różnili się jednak w konkretnych rozwiązaniach.

Co ważne konferencją zainteresowały się też główne media: http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ranking-otwartosci,586214.html


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony