Wiadomości | 29 stycznia 2019 r.

Czas na unijny program „Prawa i Wartości” – konferencja

8 lutego w Krakowie odbędzie się konferencja poświęcona europejskiemu programowi „Prawa i Wartości”, który ma stanowić bezpośrednią finansową pomoc dla organizacji pozarządowych działających na rzecz wsparcia społeczeństwa obywatelskiego. Celem konferencji jest przedstawienie szczegółów programu oraz omówienie głównych założeń stojących za pomysłem stworzenia tego mechanizmu.

Utworzenie programu w styczniu przegłosował Parlament Europejski. Zgodnie z jego propozycją ma dysponować ponad 2 mld euro, z czego 0,85 mld euro ma przeznaczyć na organizacje działające regionalnie i lokalnie. Program ma wspierać europejskie wartości, równouprawnienie, tolerancję, wymianę międzykulturową, demokratyczny dialog, wsparcie dla promocji kultury lokalnej, regionalnej i europejskiej, uczestnictwa obywateli w procesie podejmowania decyzji oraz praworządności.

Europosłanka Róża Thun wspólnie z Instytutem Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na konferencję poświęconą programowi, która odbędzie się 8 lutego 2019 r. w Krakowie. W planie konferencji są m.in. wystąpienia współautorów programu: Michała Boniego, posła do Parlamentu Europejskiego, oraz Jana Jakuba Chromca, eksperta Forum Idei Fundacji Batorego, a także dyskusja na temat perspektyw działania organizacji pozarządowych w Polsce.

Konferencja odbędzie się w godzinach 9.00-16.15 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33a w Krakowie. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale trzeba się zarejestrować: mejlowo (biuro@rozathun.pl) albo poprzez formularz zgłoszeniowy. Termin rejestracji – 1 lutego 2019 r.

Więcej informacji, w tym program konferencji, można znaleźć tutaj.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony