Wiadomości | 28 kwietnia 2020 r.

Brytyjski panel obywatelski o klimacie przechodzi do internetu

W związku z epidemią koronawirusa, trwającą też na Wyspach Bytyjskich, rozpoczęty w styczniu panel obywatelski – po przerwie – został przeniesiony do internetu. Ostatnie spotkania panelu odbędą się zdalnie, a nie jak trzy poprzednie – w formie spotkań na żywo.

ClimateChangeEdit_08.width-730

Fot. www.climateassembly.uk

Paneliści podczas spotkań na żywo zostali wprowadzeni w temat zmian klimatu oraz mieli szansę rozpocząć pracę w grupach i dogłębnie przedyskutować różne wątki związane z klimatem. Za ich zgodą dalsza praca, skupiona na wypracowaniu rekomendacji, została podzielona na trzy spotkania (zamiast jednego pierwotnie zakładanego) i odbywa się w formie wideokonferencji, częściowo streamowanych on-line. Paneliści wysłuchają w ich trakcie prezentacji eksperckich, wezmą udział w sesjach pytań i odpowiedzi oraz spotkają się w mniejszych grupkach.

Nowe terminy spotkań panelu to: 18-19 kwietnia (zamiast pierwotnego terminu 22-23 marca), 2-3 maja, oraz 16-17 maja. Z planem spotkań oraz nagraniami części eksperckich można zapoznać się na stronie www.climateassembly.uk/meetings.

Źródło informacji:

Powiązane artykuły:


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony