Badamy budżet obywatelski w latach 2019–2020

Fundacja Stocznia rozpoczęła ogólnopolskie badanie budżetu obywatelskiego w polskich samorządach. Zbiera dane na temat realizacji budżetu w latach 2019–2020,  w tym sposobu włączania mieszkańców w działania i wpływu pandemii koronawirusa na decyzje gmin dotyczących tego mechanizmu.

Dane z ankiety zostaną zamieszczone na stronie bp.partycypacjaobywatelska.pl, na której Stocznia gromadzi wiedzę o rozwoju budżetu obywatelskiego w Polsce, w tym na temat standardów jego działania. Zaktualizowany portal będzie dawał możliwość pozyskania danych i kontaktów oraz porównania gmin włączających mieszkańców w podejmowanie decyzji o przeznaczeniu środków samorządowych.

Mamy nadzieję, że nasze dane uzupełnią obraz dotyczący BO, który wyłania się z badań Obserwatorium Polityki Miejskiej i Głównego Urzędu Statystycznego – mówi Maria Jagaciak z Fundacji Stocznia. – Zachęcamy przedstawicieli i przedstawicielki polskich samorządów do wypełnienia ankiety! Dane zbieramy do 20 sierpnia.

Ankieta jest dostępna pod linkiem: bit.ly/BO-2019-2020.

Projekt jest realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony