Wiadomości | 18 stycznia 2021 r.

Otwarcie programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

5 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. To program finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG z budżetem w wysokości 23 milionów euro.

Realizacją programu zajmuje się konsorcjum trzech organizacji: Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej (lider), Fundacji Edukacja dla Demokracji oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Program ma na celu trwałe wzmocnienie organizacji społecznych w Polsce (zwłaszcza działających w małych miejscowościach) oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego, dla którego różnorodność społeczna, równe traktowanie i dialog stanowią szczególną wartość.

W ramach programu organizacje społeczne będą mogły starać się o dofinansowanie swoich działań czterech obszarach tematycznych. Jeden z nich dotyczy m.in. wzmacniania zaangażowania obywatelskiego.

Konferencja otwarcia

Podczas konferencji otwarcia organizatorzy przekażą kluczowe informacje o programie i opowiedzą o obszarach tematycznych, których powinny dotyczyć projekty realizowane w ramach programu. Podzielą się wiedzą związaną z rozwojem organizacji społecznych, dotyczącą różnych aktualnych tematów, takich jak: język równościowy, zapewnianie dostępności wydarzeń, prowadzenie angażujących spotkań on-line. Częścią konferencji będzie także panel dyskusyjny na temat „Co to znaczy: być aktywną obywatelką / aktywnym obywatelem w 2021 roku?”.

Wydarzenie rozpocznie się o 10.00 sesją plenarną, a w drugiej części (o 13.30) odbędzie się cykl zamkniętych sesji warsztatowych (zapisy na ten cykl są już zamknięte). Szczegółowy program konferencji znajduje się tutaj.

Sesja plenarna konferencji będzie tłumaczona na polski język migowy i transmitowana na Facebooku (na profilu programu i w wydarzeniu) oraz na kanale programu na YouTube’ie.

Wydarzenia informacyjne

18 lutego operatorzy programu rozpoczną cykl 10 webinariów, które obywać się będą w czwartki o 11.00. Podczas webinariów będzie szansa bliżej przyjrzeć się czterem obszarom tematycznym programu.

W drugiej połowie marca ruszy cykl regionalnych spotkań informacyjno-szkoleniowych poświęconych pierwszemu konkursowi grantowemu, który zostanie ogłoszony 17 marca.

Więcej informacji o programie: aktywniobywatele-regionalny.org.pl


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony