Wiadomości | 31 sierpnia 2018 r.

4,6 mln uczestników europejskich konsultacji o zmianie czasu

Komisja Europejska opublikowała wstępne wyniki konsultacji w sprawie czasu letniego w Europie. Zdecydowana większość Europejczyków (aż 84 proc.) nie chce już przestawiać zegarków, a dla ponad trzech czwartych z nich (76 proc.) przechodzenie z czasu letniego na czas zimowy i z zimowego na letni jest doświadczeniem „bardzo negatywnym” albo „negatywnym”. Respondenci uznali, że za zniesieniem zmiany czasu przemawiają względy związane z negatywnym wpływem na zdrowie, wypadkami drogowymi lub brakiem oszczędności energii.

W ramach trwających od 4 lipca do 16 sierpnia 2018 r. konsultacji internetowych wpłynęło 4,6 mln odpowiedzi od respondentów ze wszystkich 28 państw członkowskich. Jest to największa liczba odpowiedzi uzyskanych w historii konsultacji publicznych Komisji.

Ostateczne wyniki konsultacji Komisja opublikuje w ciągu najbliższych tygodni. Przedstawi też wniosek ustawodawczy mający na celu zmianę obecnych ustaleń dotyczących zmiany czasu.

Źródło informacji: ec.europa.eu.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony