Wiadomości | 6 października 2015 r.

15 października odbędzie się konferencja „Czekając na otwarte rządy” – zapraszamy!

W imieniu Fundacji im. Stefana Batorego, Koalicji na Rzecz Otwartego Rządu i Obywatelskiego Forum Legislacji zapraszamy na konferencję, podczas której zostaną zaprezentowane wyniki monitoringu otwartości ministerstw pod kątem dostępu do informacji publicznej, włączania obywateli w procesy decyzyjne, jakości procesu legislacyjnego oraz przeciwdziałania korupcji.

Oprócz prezentacji wyników monitoringu poszczególni przedstawiciele komitetów wyborczych startujących w nadchodzących wyborach parlamentarnych, zostaną poproszeni o odniesienie się do wniosków płynących z monitoringu oraz zaprezentowanie pomysłów swoich ugrupowań dotyczących poprawy jakości rządzenia.

Część monitoringu dotycząca otwartości procesów decyzyjnych została przeprowadzona przez Stocznię jako element corocznego przeglądu jakości procesów konsultacyjnych prowadzonych na szczeblu centralnym, jaki realizujemy w ramach projektu Konsultacje z zasadami. Autorką części raportu prezentowanego w trakcie konferencji jest Ewa Stokłuska z zespołu Stoczni.

Z wynikami zeszłorocznego przeglądu można zapoznać się TUTAJ.

Poniżej można pobrać:

program konferencji

oraz

informacje o działalności Fundacji Batorego, Koalicji na Rzecz Otwartego Rządu i Obywatelskiego Forum Legislacji.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony