Wiadomości | 1 grudnia 2015 r.

15 grudnia odbędzie się Forum Praktyków Konsultacji w Opolu

15 grudnia w Opolu odbędzie się Forum Praktyków Konsultacji. To pierwsze regionalne spotkanie dla osób mających doświadczenie udziału lub organizowania lokalnych konsultacji społecznych, które chcą działać w swoich społecznościach na rzecz podnoszenia standardów konsultacji społecznych.

Zapraszamy przede wszystkim przedstawicieli NGO i inicjatywy obywatelskie, zwłaszcza z woj.: opolskiego, dolnośląskiego i śląskiego, a także osoby zainteresowane tematem wysokich standardów konsultacji społecznych i jakością dialogu obywatelskiego w samorządach.

Forum będzie okazją do wymiany się wiedzy oraz doświadczeń odnośnie:

  • zasad i standardów lokalnych konsultacji,
  • pracy nad ich uregulowaniem,
  • roli organizacji pozarządowych w konsultacjach,
  • korzyści z uczestnictwa w konsultacjach.

Naszym założeniem nie jest przekazywanie wiedzy ex cathedra, tylko wspólne dochodzenie do jak najlepszych rozwiązań. Stąd największy nacisk w trakcie wydarzenia położymy na prace warsztatowe. Chcemy podzielić się również doświadczeniami prac nad jakością konsultacji i partycypacyjnego budowania zasad konsultacji społecznych w ramach „Konsultacji z zasadami” w m.in.: Opolu, Słupsku, Gorzowie Wielkopolskim czy Lublinie.

Pobierz zaproszenie i ramowy program.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na formularzu (pobierz) na adres rekrutracja@ocwip.pl.

Forum organizowane jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w ramach ogólnopolskiego projektu „Konsultacje z zasadami”. Partnerem wspierającym wydarzenie jest Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego.

Serdecznie zapraszamy i bardzo liczymy na Wasz udział w Forum.

 

Forum jest częścią ogólnopolskiego projektu wzmacniającego organizacje pozarządowe w dialogu z administracją publiczną – „Konsultacje z zasadami”, realizowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w partnerstwie w Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” współfinansowanego w ramach programu „Obywatele dla demokracji” współfinansowanego z funduszy EOG.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony