Feminizm a przestrzeń publiczna

2. dzień
16 czerwca, piątek
11.00-12.30
sala B

Feminizm a przestrzeń publiczna


Prowadzenie

Anna Kotowska

JAZ+Architekci

Martyna Kędrzyńska

JAZ+Architekci

Formuła

*sesja podstawowa*
sesja szkoleniowa
sesja warsztatowa

Opis

Na tej sesji obowiązuje limit 20 osób uczestniczących. Do udziału zapraszamy osoby, które dotrą na spotkanie jako pierwsze.

„Feministyczne” nie oznacza „tylko dla kobiet” – to projektowanie z uwzględnieniem potrzeb wszystkich grup społecznych. Jednak większość przestrzeni publicznych wyklucza z korzystania: dziewczyny, kobiety, osoby autystyczne, osoby starsze, dzieci. Co zrobić żeby te miejsca stały się bardziej dostępne? 

Zaczniemy od krótkiej prezentacji. Potem podzielimy się na grupy – każda z nich otrzyma pakiet dotyczący znanej przestrzeni miejskiej (skwer, plac, plac zabaw, skatepark) oraz formularz oceny pod kątem inkluzywności. Pracując w grupach, będziecie mieć za zadanie przerobić istniejące przestrzenie tak, żeby służyły najbardziej różnorodnej pod względem potrzeb grupie odbiorców. Warsztaty zakończą się oceną wybranych projektów i dyskusją.

Warsztaty są dla wszystkich, nie potrzeba żadnego przygotowania, to będzie wprowadzenie od zera do zaganienienia inkluzywnego, intersekcjonalnego projektowania.

Materiały dodatkowe do poczytania przed sesją:

Materiały po sesji:

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.