Zwiedzanie zajezdni tramwajowej „Dąbie”

Termin:

1. dzień Forum (11 czerwca, poniedziałek), godz. 19.00

Miejsce:

Wejście główne do zajezdni tramwajowej „Dąbie”, ul. Tramwajowa 1-3

Opis:

Zapraszamy na wycieczkę po zajezdni tramwajowej “Dąbie”, podczas której opowiemy o historii tego miejsca i jego szczególnym charakterze.

Zajezdnia jest uznawana za jedną z najpiękniejszych budowli tego typu. Wpisuje się w tradycjonalistyczny nurt modernizmu początków XX wieku. Powstała w latach 1912–1913 w związku z otwarciem Hali Stulecia i stanowi najlepiej zachowany przykład architektury komunikacyjnej na terenie Wrocławia. Swoją funkcję pełniła przez prawie wiek. Ostatni skład opuścił jej teren w nocy z 4 na 5 kwietnia 2014 r. Władze miasta po jej zamknięciu ogłosiły konkurs na zagospodarowanie obiektu i terenu wokół. Pod koniec 2015 r. wybrano koncepcję złożoną przez Partnerstwo Zajezdni Dąbie, któremu lideruje Stowarzyszenie – Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA. Tworzy je kilkanaście fundacji, klubów, stowarzyszeń, organizacji społecznych oraz Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Przyrodniczy. Zajezdnia „Dąbie” to 4,5 tysiąca metrów pod dachem (dwie hale postojowe plus budynki techniczne) i 2 hektary terenu wokół. (Źródło: www.wroclaw.pl).

Po zwiedzaniu zapraszamy na afterparty!

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.