Zasady uczestnictwa

REJESTRACJA

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny między 8 a 20 maja.

Zachęcamy, by oprócz podstawowych danych przesłali Państwo swoje zdjęcia – posłużą do stworzenia Państwa wizytówek. Dzięki nim łatwiej nam będzie się podczas wydarzenia poznać.

 

PŁATNOŚCI

Kwestia odpłatności za udział w wydarzeniu

Dlaczego je wprowadzamy?

Powody są dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, inaczej niż w latach ubiegłych nie mamy zapewnionego finansowania na pokrycie wszystkich kosztów organizacji wydarzenia. Po drugie (i nie mniej ważne), uznaliśmy, że warto, by w pokryciu przynajmniej części kosztów tego rodzaju wydarzenia uczestniczyli także sami uczestnicy lub instytucje, z którymi są związani. To ważny i widoczny sygnał tego, że jest to nasze wspólne środowiskowe wydarzenie. Zeszłoroczne wydarzenie w Lublinie pokazało, że nie jest to dla uczestników znacząca bariera uczestnictwa, a dla tych, dla których stanowi to problem, mamy zapewnione wsparcie.

Opłata za udział w tegorocznym wydarzeniu będzie wynosiła 100 zł brutto od osoby.

Oczywiście nie chcemy, by ta opłata stanowiła barierę w udziale w wydarzeniu. Dlatego, w uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość niewnoszenia tej opłaty i uczestnictwa w Forum, o czym piszemy niżej.

Podobnie opłaty tej nie muszą wnosić osoby, które prowadzą poszczególne sesje (traktujemy to jako ich wkład w wydarzenie), oraz organizacje z Wrocławia, ponieważ to samorząd tego miasta opłaca gros kosztów związanych z organizacją wydarzenia.

Jak technicznie będzie wyglądała kwestia potwierdzeń i płatności?

Na etapie wypełniania formularza zgłoszeniowego nie trzeba dokonywać wpłaty. Ze względów organizacyjnych prosimy jednak o udzielenie podstawowych informacji dotyczących formy płatności i ewentualnych potrzeb związanych ze wsparciem finansowym.

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie jest jednoznaczne z potwierdzeniem udziału w wydarzeniu. Co roku staramy się zapewnić możliwość udziału i wymiany doświadczeń praktykom partycypacji, jednak zgłoszeń jest zazwyczaj więcej niż miejsc i przy naszych ograniczeniach logistycznych (sale, liczba sesji itd.) oznacza to, że nie możemy zagwarantować wszystkim chętnym możliwości udziału.

Po zakończeniu rejestracji (20 maja) do wszystkich osób, które przesłały swoje zgłoszenia wyślemy mail z informacją zwrotną dotyczącą uczestnictwa w Forum (do 25 maja).

Opłatę za wydarzenie będziemy prosili o wniesienie po wydarzeniu (do 26 czerwca) na podstawie wystawionej przez nas faktury od osób fizycznych i przedstawicieli organizacji pozarządowych/instytucji/firm.

 

KOSZTY PODRÓŻY I NOCLEG

Co do zasady, z opisanych powyżej powodów koszty podróży opłacane są w tym roku przez uczestników. Podobnie z noclegiem – nie pokrywamy w tym roku kosztów noclegu. Bardzo prosimy aby nie zwlekać z rezerwacją, bo liczba miejsc w hotelach we Wrocławiu jest mocno ograniczona.

 

MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA WSPARCIA ZWIĄZANEGO Z UDZIAŁEM, PODRÓŻĄ I NOCLEGIEM

Zdajemy sobie sprawę z tego, że odpłatne uczestnictwo w Forum oraz konieczność ponoszenia kosztów udziału, podróży i noclegu może stanowić dla części z Państwa realną barierę i uniemożliwić wzięcie udziału w wydarzeniu.

Dysponujemy pewną (ograniczoną) pulą środków przeznaczonych na pokrycie kosztów noclegu i/lub podróży uczestników spoza Wrocławia – taką potrzebę proszę zgłosić w formularzu zgłoszeniowym. Dodatkowo, tak jak wspominaliśmy wyżej, istnieje możliwość zwolnienia z opłaty za udział w Forum – przewidujemy je dla osób, dla których stanowi ona realną barierę, ale także osobom prowadzącym sesje w trakcie Forum oraz przedstawicielom organizacji pozarządowych z siedzibą we Wrocławiu.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.