Włączający (się) budżet partycypacyjny

Prowadzenie:

Marek Jezierski, Centrum Komunikacji Społecznej, Urząd m.st. Warszawy
Magdalena Mike, Centrum Aktywności Obywatelskiej, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej

Termin:

2. dzień Forum (12 czerwca, wtorek), godz. 12.45-14.15

Miejsce:

piętro -1, sala C

Formuła: 

wymiana doświadczeń

Opis:

Budżet partycypacyjny (obywatelski) działa. W wielu polskich miastach i gminach już od kilku lat mieszkańcy mogą decydować, na co zostaną przeznaczone pieniądze. Aby zapewnić jak najlepszą jakość budżetu partycypacyjnego, często konieczne jest jednak korzystanie z innych dostępnych narzędzi i form partycypacji.

Wspólnie z uczestnikami sesji porozmawiamy o różnych metodach włączania mieszkańców w procesy decyzyjne. Zastanowimy się, które z nich i w jaki sposób warto wykorzystać na różnych etapach budżetu partycypacyjnego, aby podnieść jakość tego procesu. Na koniec opowiemy o różnych dobrych praktykach wykorzystania tych narzędzi.

Sesja ma na celu wymianę doświadczeń między osobami, które zajmują się budżetem partycypacyjnym, ale też innymi narzędziami i formami partycypacji. To również świetny temat dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z budżetem.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.