Klubokawiarnia „Czułość” – miejsce wygodne dla wszystkich

Prowadzenie:

Sylwia „Nikko” Biernacka, Fundacja Machina Zmian / projekt 440 km po zmianę
Paulina Pohl, Fundacja Machina Zmian / projekt 440 km po zmianę

Termin:

2. dzień Forum (12 czerwca, wtorek), godz. 9.30-10.30

Miejsce:

piętro -1, sala B

Formuła: 

sesja śniadaniowa

Opis:

Wyobraź sobie miejsce, które traktujesz jak drugi dom. Lubisz spędzać w nim czas. Jest wygodne i tak zaprojektowane, że odpowiada na Twoje zmienne potrzeby. To tam najczęściej spędzasz swój wolny czas, bawiąc się, relaksując, pijąc kawę lub pracując. Spotykasz z sąsiadami/sąsiadkami na warsztatach z robienia domowych marmolad lub na warsztatach fotograficznych. Miejsce to jest w pełni dostępne. Oferta tego miejsca jest tak zaprojektowana, że mogą z niej skorzystać także osoby niewidzące, głuche lub słabosłyszące. Osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy/seniorki, opiekunowie/opiekunki małych dzieci, osoby o wysokiej wrażliwości czują się w nim wygodnie i komfortowo. Ty czujesz się tam wygodnie. Brzmi jak utopia?

Podczas naszej sesji dowiesz się, jakie meble i rozwiązania zwiększają wygodę korzystania z miejsc typu klubokawiarnia. Mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości odwiedzisz naszą wygodną i dostępną klubokawiarnię „Czułość” w Gdańsku i przekonasz się sama/sam, jak to wszystko działa. Zapraszamy!

Co stworzyliśmy? Pracujemy nad „Zeszytem rozwiązań architektonicznych i projektowych” z częścią do samodzielnego wdrożenia: „Zrób to sam/sama!” (dzięki tym wskazówkom, właściciele/-lki lokali i instytucje samorządowe będą mogli/-ły, w prosty sposób, zwiększyć wygodę i przyjazność swojego miejsca).

Skorzystaj z gotowego projektu! Zamów na wolnej licencji projekt mebli i rozwiązań architektonicznych, które zwiększają wygodę użytkowania miejsca (rozwiązania powstały na podstawie informacji o potrzebach różnych grup odbiorców zebranych podczas konsultacji społecznych).

Zaproś nas do siebie! Skorzystaj z doświadczenia naszego zespołu ds. dostępności i zamów spersonalizowane projekty modernizacji Twojego miejsca.

 

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.