Technologie obywatelskie w zarządzaniu miastem

Prowadzenie:

Damian Wojciech Dudała, Fundacja Instytut Badań i Rozwoju Lokalnego / Rada Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice we Wrocławiu
Rafał Gawlik, Koduj dla Polski

Termin:

2. dzień Forum (12 czerwca, wtorek), godz. 12.45-14.15

Miejsce:

piętro -1, sala B

Formuła: 

sesja warsztatowa

Opis:

Warsztat ma za zadanie przybliżyć ideę #CivicTech, która wspiera zarządzanie miastem zarówno przez mieszkańców, jak i samorząd. Podczas sesji zostaną zaprezentowane różne rozwiązania obejmujące aplikacje społeczne i narzędzia informatyczne wspierające samorząd w pełnieniu funkcji publicznych, będzie też miejsce na dyskusję o dobrych i złych stronach tych rozwiązań. Przedstawione zostaną także dobre praktyki w obszarze stosowania różnych narzędzi w Polsce i za granicą. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli możliwość przetestowania niektórych narzędzi czy aplikacji.

Podczas warsztatu podzielimy się także refleksjami z działalności funkcjonującej we Wrocławiu Grupy Dialogu Społecznego ds. technologii obywatelskich, która promuje ideę #CivicTech i zachęca mieszkańców do wykorzystywania różnych narzędzi.

Sesja jest skierowana do osób, które są zainteresowane podjęciem działań w tym obszarze na poziomie miejskim, dzielnicowym lub osiedlowym, a także do osób, które mają już jakieś doświadczenie i chciałyby się nim podzielić.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.