Sołectwo prawdziwie włączające młodzież

Prowadzenie:

Jakub Zalewski, sołtys Dankowic
Bartosz Pisarek, przewodniczący Młodzieżowej Rady Sołeckiej w Dankowicach
Marcin Pyzik, radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

Termin:

2. dzień Forum (12 czerwca, wtorek), godz. 9.30-10.30

Miejsce:

piętro 0, strefa E4

Formuła: 

sesja śniadaniowa

Opis:

Są młodzi, aktywni, pełni pomysłów i zapału. Chodzą do VII klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Planują studia, przygotowują się do matury. Na pozór są tacy jak większość osób w tym wieku. Jest jednak coś, co sprawia, że warto o nich mówić, a ich działalność traktować jako inspirację i przykład do naśladowania. O kim mowa? Oczywiście o Młodzieżowej Radzie Sołeckiej w sołectwie Dankowice (gmina Krzepice, powiat kłobucki, woj. śląskie).

W Dankowicach młodzież inicjuje i organizuje wiele sołeckich przedsięwzięć oraz jest odpowiedzialnym i aktywnym partnerem do współpracy. Jak to jest możliwe? Otóż trzy lata temu młodzi ludzie wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili działać, udowadniając, że dorośli nie mają monopolu na dobre pomysły, a na dodatek bardzo często nie znają realnych potrzeb młodszego pokolenia. Młodzieżowa Rada Sołecka w Dankowicach współorganizuje wydarzenia społeczno-kulturalne, spotkania, zebrania, dokonuje wyborów i współdecyduje o przyszłości sołectwa.

Sesja jest przeznaczona dla osób zainteresowanych aktywizacją młodzieży – szczególnie na terenach wiejskich i miejsko-wiejskich.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.