Patrząc rzemieślniczym okiem na pomysły marzyciela. Praktycznie o przygotowaniu konsultacji

Prowadzenie:

Paweł Sielczak, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Stowarzyszenie DziałajMY! z sołectwa Truskaw

Termin:

2. dzień Forum (12 czerwca, wtorek), godz. 10.45-12.15

Miejsce:

piętro -1, sala C

Formuła: 

wymiana doświadczeń

Opis:

Wszyscy mamy już za sobą odpowiedź na pytania: czy i dlaczego warto rozmawiać z mieszkańcami? Pozostaje zatem tylko kwestia – jak to robić? Czy na materiały musimy wydać „milion monet”? A może da się je przygotowywać samodzielnie, korzystając z własnej kreatywności, sięgając do idei DIY (do it yourself)? 

Podczas sesji przyjrzymy się zagadnieniu przygotowania materiałów i narzędzi konsultacyjnych od strony technicznej (nie metodologii prowadzenia konsultacji). Pokażemy rozwiązania i inspiracje, jak tanio i z pomysłem przygotować konsultacje. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób małymi nakładami zainteresować mieszkańców konsultacjami i jak dotrzeć do miejsc, gdzie mieszkańcy przebywają na co dzień? 

Poznamy techniki i materiały prosto z warsztatu i drukarni, inspirujące przykłady i realizacje, które pozwolą łatwiej przejść z roli marzyciela do rzemieślnika.

To spotkanie dla wszystkich, którzy działają w obszarze partycypacji obywatelskiej – bez względu na to, czy mieli kiedyś w ręku wkrętarkę i czy byli w drukarni.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.