Partycypacja w dużych procesach inwestycyjnych

Prowadzenie:

Grzegorz Pronobis, PRONOBIS STUDIO

Wystąpienia:

Sylwia Widzisz-Pronobis, PRONOBIS STUDIO
Monika Arczyńska, A2P2 Architecture & Planning
Łukasz Pancewicz, A2P2 Architecture & Planning
Cezary Ulasiński, Centrum Doradztwa Strategicznego

Termin:

1. dzień Forum (11 czerwca, poniedziałek), godz. 14.00-15.15

Miejsce:

piętro -1, sala C

Formuła: 

kalejdoskop

Opis:

Kalejdoskop będzie okazją do zaprezentowania przykładów partycypacyjnych działań prowadzących do zmian w przestrzeni miejskich. Prezentacje przykładów z całej Polski mają pokazać różnorodność metod włączania partycypacyjnego i efekty, jakie daje partycypacyjne projektowanie z mieszkańcami.

Sylwia Widzisz-Pronobis opowie o projektowaniu śródmieścia Dąbrowy Górniczej przy współudziale lokalnej społeczności. Monika Arczyńska i Łukasz Pancewicz przybliżą proces wypracowywania wytycznych dla przekształceń ulicy Starowiejskiej w Gdyni. Cezary Ulasiński streści proces konsultacyjny dotyczący funkcjonalności domu wsparcia dla Powstańców Warszawskich.

Sesja ma zainspirować do krytycznego myślenia o działaniach włączających do projektowania przestrzeni miejskiej, publicznej i półprywatnej. Wybrane zostały projekty, które stanowiły duże wyzwania ze względu na zaangażowanie społeczne. Liczymy na udział w sesji inicjatorów projektów, urzędników prowadzących inwestycje z udziałem społeczności lokalnych i realizatorów projektów włączających mieszkańców.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.