Design Thinking w procesach partycypacyjnych – wyzwania i patenciki

Prowadzenie:

Agnieszka Sikorska, engage warsaw
Maria Klaman

Gość:

Michał Kwasieborski, cooperativa studio / engage warsaw

Termin:

2. dzień Forum (12 czerwca, wtorek), godz. 12.45-14.15

Miejsce:

piętro 0, sala E

Formuła: 

sesja warsztatowa

Opis:

Design thinking na stałe zagościł w grupie metod pracy stosowanych w procesach partycypacyjnych. Większość osób co najmniej zetknęła się już z tym pojęciem, a część uczestniczyła w różnych działaniach, które były opatrzone metką design thinking.

Sesja będzie poświęcona wspólnemu zastanowieniu się, co z tych naszych doświadczeń wynika – czy metoda design thinking nadaje się świetnie do wszystkiego (pewnie jednak nie), jakie ma ograniczenia i wyzwania oraz jak można na nie odpowiadać.

Nasz gość, Michał Kwasieborski (cooperativa studio / engage warsaw), krótko opowie o przykładowych wyzwaniach związanych z design thinking, czasem także o porażkach, oraz o swoich metodach, czyli patencikach, które stosuje, żeby na te wyzwania odpowiadać. Uczestnicy sesji będą mogli podzielić się swoimi pytaniami i wątpliwościami – wspólnie zastanowimy się, jak i do czego w praktyce najlepiej stosować design thinking.

Kilka pytań, które będą nam towarzyszyć podczas spotkania:

– jak znaleźć równowagę między kreatywnością procesu a potrzebą wypracowania możliwych do wdrożenia rozwiązań?

– jak organizować warsztaty, żeby wszyscy uczestnicy czuli się na nich komfortowo i mogli włączyć się w prace?

– jak można efektywnie zaplanować proces design thinking w czasie?

– kiedy ta metoda sprawdza się najlepiej, a kiedy warto poszukać innych narzędzi pracy?

Sesja skierowana w szczególności do tych osób, które planują procesy partycypacyjne i zastanawiają się nad wykorzystaniem metody design thinking, ale zapraszamy też tych, którzy dopiero chcą dowiedzieć się więcej o metodzie.


Przeczytaj podsumowanie sesji tutaj

 

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.