Ciemne strony partycypacji

Prowadzenie:

Anna Gańko, Instytut Kultury Polskiej, Uniwersytet Warszawski / Kolektyw Badawczy
Mikołaj Łątkowski, Centrum Wyzwań Społecznych, Uniwersytet Warszawski / Kolektyw Badawczy

Termin:

2. dzień Forum (12 czerwca, wtorek), godz. 10.45-12.15

Miejsce:

piętro +1, sala F

Formuła: 

sesja dyskusyjna / sesja warsztatowa

Opis:

Procesy partycypacyjne są dzisiaj coraz częściej wykorzystywane w projektowaniu przestrzeni publicznej i oferty kulturalnej. Dzięki temu powstają opisy dobrych praktyk i poradniki działania w tym obszarze, uchwalane są także dokumenty mające zapewniać partycypacyjność. Jednocześnie niewiele mówi się o problemach, jakie istotnie wpływają na jakość procesów partycypacyjnych, a tym samym również na ich powodzenie w zakresie włączania różnych grup w przebieg działań.

Ograniczenia partycypacji, zagrożenia dla niej i bariery, które można napotkać, będą tematem naszej rozmowy w trakcie sesji. Wspólnie zastanowimy się nad tymi elementami procesów partycypacyjnych, które w największym stopniu decydują o ich niepowodzeniach. Być może w przypadku niektórych z nich uda się nam znaleźć rozwiązania, które rzucą więcej światła na tytułową ciemną stronę partycypacji.

Do udziału w sesji zapraszamy szczególnie osoby początkujące w dziedzinie procesów partycypacyjnych oraz wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.