Budżet partycypacyjny dla koneserów – porozmawiajmy o weryfikacji

Prowadzenie:

Justyna Piwko, Katarzyna Domańska i Mateusz Gil, Centrum Komunikacji Społecznej, Urząd m.st. Warszawy

Termin:

1. dzień Forum (11 czerwca, poniedziałek), godz. 15.45-17.45

Miejsce:

piętro -1, sala A

Formuła: 

wymiana doświadczeń

Opis:

Budżet obywatelski dość mocno zakorzenił się już w świadomości mieszkańców większości polskich miast, którzy chętnie korzystają z tego narzędzia partycypacji. Praktycy jednak doskonale wiedzą, jak trudno jest zorganizować idealny proces budżetu obywatelskiego – na każdym etapie napotykamy pewne trudności. Często dyskutujemy o różnych metodach głosowania czy zgłaszania pomysłów. A co z oceną możliwości realizacji zgłoszonych pomysłów, czyli etapem weryfikacji?

Prowadzący sesję pracownicy Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy zaprezentują, jak wygląda proces weryfikacji pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego. Przykład ten ma być punktem wyjścia do dyskusji wszystkich uczestników sesji na temat trudności, jakie dostrzegają i z jakimi mierzą się na etapie weryfikacji. Spróbujemy zidentyfikować najczęstsze problemy związane z weryfikacją oraz zastanowimy się nad sposobami radzenia sobie z nimi.

Do udziału w sesji szczególnie zachęcamy osoby, które zajmują się wdrażaniem tego typu procesów lub uczestniczyły w weryfikacji w innej roli.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.