Architekt jako partner: dialog projektant – użytkownik na wstępnym etapie planowania inwestycji i w trakcie realizacji

Prowadzenie:

Łukasz Pancewicz, A2P2 Architecture & Planning
Sylwia Widzisz-Pronobis, PRONOBIS STUDIO

Goście:

Monika Arczyńska, A2P2 Architecture & Planning
Grzegorz Pronobis, PRONOBIS STUDIO

Termin:

1. dzień Forum (11 czerwca, poniedziałek), godz. 15.45-17.45

Miejsce:

piętro 0, strefa E1

Formuła: 

wymiana doświadczeń / sesja warsztatowa

Opis:

W trakcie sesji opowiemy, w jaki sposób angażować przyszłych użytkowników w dyskusję na wczesnych etapach planowania inwestycji i jaką rolę mogą pełnić w trakcie jej realizacji. Opowiemy też o roli projektantów w procesie konsultacyjnym i sposobach wykorzystania ich wiedzy oraz o korzyściach takiego podejścia.

Mechanizmy i narzędzia, zaprezentowane w trakcie sesji, opierać się będą na doświadczeniu prowadzących zdobytym w trakcie realizacji szeregu projektów związanych z programowaniem inwestycji publicznych o różnej skali, m.in. takich prototypowych procesów, jak: „Osiedla Warszawy”, „Zmieniamy Ulice” w Łodzi, projekty dla ulicy Starowiejskiej w Gdyni, przebudowa Placu Nieznanego Żołnierza w Gorzowie Wielkopolskim czy rewitalizacja Bytomia.

Sesja będzie podzielona na dwie części. Pierwszą będzie dyskusja z gośćmi – Moniką Arczyńską i Grzegorzem Pronobisem, w której architekci przedstawią swoje spojrzenie na procesy włączające użytkowników do planowania inwestycji. Druga część będzie miała charakter warsztatowy i w tej części, wraz z uczestnikami sesji, będziemy szczegółowo omawiali możliwe narzędzia i techniki usprawnienia procesów włączających przyszłych użytkowników.

Sesja jest skierowana zarówno do praktyków partycypacji i projektantów, jak i do urzędników odpowiedzialnych za programowanie i planowanie inwestycji.

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików Cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.