Mimo trwającej od ponad roku epidemii w Ełku rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące planu miejscowego dla okolic stadionu miejskiego.

Na początku kwietnia urząd miasta zaprosił mieszkańców i mieszkanki na odbywające się on-line spotkanie otwarcia. Gości spotkania przywitał prezydent miasta, a przedstawicielka wydziału zajmującego się planowaniem przestrzennym zrobiła wprowadzenie do tematu planowania, tłumacząc, czym są poszczególne dokumenty planistyczne i jak są tworzone. W spotkaniu wzięli też udział członkowie zespołu wspierającego miasto w konsultacjach społecznych dotyczących planu miejscowego.

Urzędnicy przygotowali także cykl spotów informacyjno-edukacyjnych, będących przystępnym przewodnikiem po planowaniu przestrzennym i konsultacjach społecznych. Spoty w graficznej formie wyjaśniają proces powstawania studium i planu miejscowego oraz pokazują, kiedy (na jakich etapach tego procesu) mieszkańcy mogą się włączyć i podzielić swoimi uwagami. Jeden z nich został stworzony jako zaproszenie do udziału w konsultacjach na temat planu miejscowego dla okolic stadionu miejskiego.

Wraz ze startem konsultacji ruszyła ankieta internetowa dotycząca zagospodarowania terenu planu. Na najbliższe tygodnie zaplanowane są z kolei punkty i dyżury konsultacyjne oraz warsztaty projektowe.

Źródło informacji: www.elk.pl