W Tychach wystartowały konsultacje planu miejscowego dla najstarszej dzielnicy miasta. Rozmowy o przyszłości Starych Tychów rozpoczęły się od tzw. kawiarenek obywatelskich.

Pierwsze spotkanie (23 marca) było poświęcone rynkowi i jego okolicy, drugie (6.04) – ochronie zabytków znajdujących się na Starych Tychach. W kawiarenkach wzięli udział mieszkańcy, przedsiębiorcy prowadzący działalność na konsultowanym obszarze, radni i miejscy urzędnicy, którzy będą przygotowywać projekt planu.

Chcemy wspólnie zastanowić się, które miejsca na Starych Tychach warto pobudzić do życia, zrewitalizować; w które warto tchnąć nowe życie. Chodzi nam bowiem o zrównoważony rozwój, dobre łączenie tradycji z nowoczesnością i takie aranżowanie przestrzeni publicznej, by mogli znaleźć w niej coś dla siebie zarówno młodsi, jak i starsi – powiedział Igor Śmietański, zastępca prezydenta Tychów.

***

Więcej o technice kawiarenki obywatelskiej można znaleźć tutaj – w materiałach edukacyjnych na stronie projektu „Przestrzeń dla partycypacji”.