Pierwsze kroki i pierwsze schody debiutujących w partycypacji

2. dzień, 19 marca,
13.00–14.30
sala F

Pierwsze kroki i pierwsze schody debiutujących w partycypacji


Prowadzenie

Alicja Zaczek-Żmijewska

Fundacja Batorego, Masz Głos

Osoby występujące podczas sesji

Alicja Menet

ObudźMY Miasto

Marcin Górecki

Fundacja Stocznia

Krystyna Zabrzewska

Stowarzyszenie Rozwoju Podtatrza

Mariusz Brelski

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Skała”

Piotr Znaniecki

Fundacja SocLab

Formuła

sesja dyskusyjna

Opis sesji

W tej sesji poszukamy odpowiedzi na pytania o realia działań oddolnych na najniższym szczeblu samorządu terytorialnego. Z czym mierzą się osoby gotowe wpływać na decyzje lokalnych władz? Z jakimi barierami i wyzwaniami się spotykają? Co jest największą trudnością? Z czym chcą się zmagać, a co wolą odpuścić i dlaczego? O tym wszystkim opowiedzą uczestnicy i uczestniczki akcji „Masz Głos” Fundacji Batorego i „Debiutów w partycypacji” Fundacji Stocznia oraz ekspertki i eksperci tematu. Liczymy na głosy z sali i żywą dyskusję o tym, co z tą partycypacją w gminach.

Uczestnicząc w sesji, nie tylko dowiecie się, jak wygląda partycypacja obywatelska w skali lokalnej, lecz także poznacie dobre praktyki i historie konkretnych osób, które podjęły się oddolnych działań partycypacyjnych w swoich miejscowościach.

Sesję kierujemy do praktyków i praktyczek partycypacji oraz mniej doświadczonych osób, które chciałyby przeprowadzić działanie partycypacyjne.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.