Nie tylko zebrania wiejskie – przykłady zaangażowania obywatelskiego na wsi

15 czerwca, wtorek
14.00–15.30

Nie tylko zebrania wiejskie – przykłady zaangażowania obywatelskiego na wsi


Prowadzenie

Michał Nowak

sołtys Radunicy, członek Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański

Gościnie

Karolina Suska

dyrektorka wiejskiej instytucji kultury, trenerka, tutorka

Magdalena Migowska

członkini Koła Gospodyń Wiejskich Rzeczpospolita Babska

Formuła

sesja dyskusyjna

Opis

W trakcie spotkania będziemy rozmawiali na temat zaangażowania obywatelskiego na wsi. Jak wygląda ono poza miastem, jakie istnieją narzędzia i dobre praktyki oraz możliwości tworzenia przestrzeni do dialogu dla mieszkańców i mieszkanek. Porozmawiamy o tym, jak rozbudzać chęć zaangażowania i wpływania na swoje otoczenie. Powiemy, czym są zebrania wiejskie, oraz omówimy rolę instytucji i organizacji działających na wsi. W naszej opowieści będziemy bazować na praktycznych doświadczeniach osób prowadzących i uczestniczących w spotkaniu.

Spotkanie skierowane jest do osób zainteresowanych działaniem na terenach wiejskich. Już teraz zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w dyskusji i podzielenia się swoimi doświadczeniami, wątpliwościami i dobrymi praktykami w tym zakresie.

O gościniach:

  • Karolina Suska – dyrektorka wiejskiej instytucji kultury, trenerka, tutorka. Aktywna Kobieta Lubelszczyzny, laureatka Stypendium im. Olgi Rok. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, Szkoły Liderów PAFW i Akademii Liderów Kultury. Wiejska aktywistka zafascynowana pracą na rzecz lokalnych społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem działań edukacyjnych na rzecz dorosłych mieszkańców wsi. Pasjonatka odkrywania potencjału drzemiącego w ludziach. Prowadzi szkolenia oraz warsztaty na temat rozwoju osobistego i społecznego, a także z pozyskiwania środków i planowania działań na wsi. Miłośniczka podróży i fotografii społecznej,
  • Magdalena Migowska – od urodzenia mieszka w malowniczej wsi Wiślinka położonej w części żuławskiej Gminy Pruszcz Gdański. Od 2014 roku bierze udział w Kole Gospodyń Wiejskich Rzeczpospolita Babska. Dzięki mieszkańcom po raz drugi pełni funkcję radnej gminy. Otacza się ludźmi pełnymi pasji, a to daje jej motywację do działania i wspólnego budowania otaczającej nas rzeczywistości.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.