Między symbiozą, kooperacją a pasożytnictwem. Czego oczekujemy od siebie – my, partycypatorzy/partycypatorki, i my, instytucje publiczne?

1. dzień
15 maja (czwartek)
15.15-16.45


Prowadzenie

Krzysztof Ślebioda

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju

Formuła

sesja dyskusyjna

Opis

Ta sesja jest okazją, żeby zatrzymać się i szczerze porozmawiać o tym, jakie relacje łączą dziś praktyków partycypacji z instytucjami publicznymi. Po co jesteśmy sobie nawzajem? Co dajemy, co dostajemy i czego oczekujemy – jako organizacje, urzędy, niezależni eksperci? Czy jesteśmy dla siebie partnerami w symbiozie, współpracownikami w kooperacji, a może coraz częściej mamy poczucie, że ktoś na kimś „żeruje”?

W trakcie spotkania przyjrzymy się różnym doświadczeniom współpracy: tym udanym, trudnym, codziennym i tym bardziej systemowym. Wspólnie zastanowimy się, jakiego wsparcia potrzebują dziś samorządy i instytucje, ale też czego potrzebujemy my – jako podmioty wspierające partycypację. Czy nadal chodzi głównie o dostarczanie narzędzi i usług, czy raczej o coś głębszego – wartości, misję, wspólne cele? Jak mówić o tym, co robimy, kiedy z jednej strony jesteśmy motywowani misją, a z drugiej świadczymy usługi, które muszą być profesjonalne, skuteczne i wysokiej jakości?

To będzie sesja dyskusyjna, bez prezentacji ale z realnymi perspektywami różnych stron. Zapraszamy wszystkich, którzy współpracują z administracją publiczną – niezależnie od tego, czy robią to jako NGO, firmy czy freelancerzy.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.