Jak rozmawiać mimo różnic poglądów? O pożytkach z dialogu wspólnotowego

1. dzień, 18 marca,
14.00–15.30
sala D

Jak rozmawiać mimo różnic poglądów? O pożytkach z dialogu wspólnotowego


Prowadzenie

Agata Pietrzyk-Sławińska

Fundacja Nowej Wspólnoty

Osoby występujące podczas sesji

Katarzyna Binda

Fundacja Nowej Wspólnoty

Wawrzyniec Smoczyński

Fundacja Nowej Wspólnoty

Formuła

sesja wymiany doświadczeń

Opis sesji

Chcemy porozmawiać o tym, czy mamy w Polsce miejsca do dobrej rozmowy obywateli i obywatelek, która służy przełamywaniu podziałów i zmniejszaniu polaryzacji. Jeżeli mamy, to jakie? Jeśli ich nie ma, to dlaczego? Punktem wyjścia do rozmowy będą doświadczenia Fundacji Nowej Wspólnoty w tworzeniu przestrzeni dla dialogu wspólnotowego, czyli rozmowy dającej szansę na zmierzenie się z różnicami światopoglądowymi, odmiennością perspektyw w ważnych społecznie i aktualnych tematach.

Zapraszamy do rozmowy o dialogu jako narzędziu dającym możliwość zwentylowania, zobaczenia się w różnicy, umożliwiającym głębsze zaangażowanie w życie społeczne. Wspólnie zastanowimy się nad tym, w jaki sposób dialog może uzupełniać metody współpracy mieszkańców i mieszkanek oraz diagnozy społecznej. Opowiemy o naszych metodach i narzędziach oraz zaprosimy osoby uczestniczące w sesji do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Sesja skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych dialogiem lub zajmujących się pracą w społecznościach lokalnych oraz zwiększaniem zaangażowania mieszkańców mieszkanek w sprawy obywatelskie.

Do poczytania przed sesją:

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.