Zabezpiecz się, czyli krótka historia o ryzykach procesu partycypacyjnego. Opowieść z morałem dla urzędnika i projektanta

1. dzień
(10 czerwca, poniedziałek)
13.45-15.15
sala A

Zabezpiecz się, czyli krótka historia o ryzykach procesu partycypacyjnego. Opowieść z morałem dla urzędnika i projektanta


Prowadzenie

Joanna Stefańska

Think Tank Miasto

Anna Wieczorek

Think Tank Miasto

Stefan Bobrowski

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Formuła

sesja dyskusyjna

Opis

Opowiemy historię niezwykłego projektu, który zabrał nas w podróż rozpoczynającą się od obserwacji spotkania na skwerze, a doprowadził do stworzenia narzędzi zapobiegających partycypacyjnym katastrofom. Najważniejszym motywem naszej podróży okazało się pojęcie ryzyka i tego, jak sobie z nim radzić w procesach projektowania partycypacyjnego.

Opowiemy, co urzędnicy mogą zrobić, aby uniknąć częstych problemów, i jak przygotować się na to, czemu zapobiec się nie da. Powiemy o tym, co należy zrobić, zanim zaczniemy wybierać narzędzia partycypacji, i o co pytać mieszkańców, zanim rozpocznie się proces projektowania.

Zapraszamy na sesję wszystkich zainteresowanych prowadzeniem procesów partycypacyjnego projektowania przestrzeni, a szczególnie urzędników i projektantów. Zapraszamy osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia w prowadzeniu lub koordynowaniu podobnych procesów oraz osoby doświadczone, które mogą podzielić się własnymi spostrzeżeniami.

Nasza historia oparta jest na warszawskich doświadczeniach wynikających z trzech procesów konsultacyjno-projektowych, ich ewaluacji i pracy grupy ekspertów, w skład której weszli partycypatorzy, projektanci i urzędnicy.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.