Wypalenie i regeneracja w partycypacji – BHP w pigułce

1. dzień
(10 czerwca, poniedziałek)
13.45-15.15
sala B

Wypalenie i regeneracja w partycypacji – BHP w pigułce


Prowadzenie

Natalia Sarata

RegenerAkcja

Formuła

sesja warsztatowa

Opis

Praca na rzecz społeczności, także ta związana z partycypacją społeczną, wiąże się z różnego rodzaju obciążeniami, które wybijają z równowagi. Co to za obciążenia? Jak zadbać o swój dobrostan w zaangażowaniu społecznym? Co możemy zrobić dla siebie i innych, by unikać wypalenia w tej działalności? Czym jest troska o siebie (self-care) i wspólnotowa troska (collective care)? Podczas warsztatu zastanowimy się, co pomaga, a co przeszkadza nam dbać o siebie i uzyskiwać wsparcie. Wypróbujemy kilka podstawowych narzędzi oddalania od wypalenia i przybliżania do dobrostanu.

Zapraszamy osoby organizujące działania społeczne z ramienia samorządów oraz aktywistki i aktywistów. Sesja warsztatowa jest dla wszystkich, którzy czują się czasem lub często zmęczeni, mają potrzebę zadbania o swoją higienę i bezpieczeństwo psychiczne w pracy, chcą dowiedzieć się więcej na temat równowagi w pracy na rzecz społeczności.

Natalia Sarata – od 2002 roku jest zaangażowana w działalność na rzecz społeczności w ramach licznych organizacji pozarządowych, badaczka, konsultantka i trenerka. Po doświadczeniu własnego wypalenia aktywistycznego powróciła do trzeciego sektora, by wspierać innych społeczników i społeczniczki oraz działaczy i działaczki w drodze do równowagi i dobrostanu. Współpracowała m.in. z Fundacją Wspomagania Wsi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska. Prowadzi inicjatywę RegenerAkcja dla zmęczonych aktywistek i aktywistów: www.facebook.com/regenerakcja.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.