Przemyśl – Wspólnie na 100

2. dzień
(11 czerwca, wtorek)
9.30-10.30
sala C

Przemyśl – Wspólnie na 100


Prowadzenie

Katarzyna Komar-Macyńska

Dom Ukraiński w Przemyślu

Formuła

sesja śniadaniowa

Opis

Sesja będzie swego rodzaju prezentacją dobrej praktyki, którą okazało się powołanie do życia Zgodnej inicjatywy mieszkańców Przemyśla „Wspólnie na 100”. Pretekstem do powstania inicjatywy było 100-lecie Niepodległości Polski i potrzeba świętowania tej rocznicy w sposób obywatelski, nie patriotyczno-martyrologiczny, lecz otwarty na różnorodność, kultur, narodowości i przekonań. Chodziło o wypracowanie wspólnej przestrzeni i działań, które spodobają się mieszkańcom miasta na tyle, że zechcą się do nich włączyć.

Sesja jest dla wszystkich, a w szczególności dla osób zainteresowanych specyfiką międzyludzkich stosunków polsko-ukraińskich na przykładzie życia na pograniczu, a także dla osób chłonnych pomysłów, jak próbować „rozbrajać” napięcia społeczne poprzez działania partycypacyjne. Nie ma wymagań dotyczących znajomości tematu – szerszy kontekst sytuacji w Przemyślu zostanie nakreślony przez prowadzącą sesję.

Profil inicjatywy na Facebooku: https://www.facebook.com/wspolniena100przemysl/.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.