Plany w ręce obywateli! Partycypacja w planowaniu w skali całego miasta

1. dzień
(10 czerwca, poniedziałek)
15.30-17.30
sala E

Plany w ręce obywateli! Partycypacja w planowaniu w skali całego miasta


Prowadzenie

Wojciech Kacperski

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy

Gość

Cezary Brudka

Heksagon

Formuła

sesja dyskusyjna / wymiana doświadczeń

Opis

Tematem sesji będzie udział społeczny w tworzeniu dokumentów planistycznych w skali całych miast, takich jak studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Partycypacja w takim kontekście niesie ze sobą różne wyzwania. Część z nich jest podobna do wyzwań znanych z mniejszej skali opracowań, jak na przykład potrzeba uwzględnienia różnorodności uczestników – ich opinii, potrzeb i kompetencji. Część z nich zyskuje jednak na znaczeniu wraz ze zwiększaniem skali i poziomu abstrakcji dokumentów – są to wyzwania związane z wielością tematów, długą perspektywą planowania i ilością zbieranych danych.

Zaprezentujemy metody zastosowane w konsultacjach studium dla Warszawy, m.in. punkty konsultacyjne, zbieranie wniosków oraz doświadczenia z realizacji geoankiety, którą wypełniło 17 tysięcy osób. Osobno o geoankiecie opowie Cezary Brudka z firmy Heksagon, który czuwał nad wdrażaniem narzędzia w ramach konsultacji.

Do udziału i dzielenia się swoimi doświadczeniami zachęcamy uczestników prowadzących procesy o podobnej skali przestrzennej i złożoności lub planujących je w niedalekiej przyszłości.

Sesja skierowana jest przede wszystkim do urzędników i aktywistów miejskich. Pomyślmy razem, jak możemy wspólnie planować nasze miasta!

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.