Mosty zamiast murów – rozwiązywanie konfliktów w społeczności lokalnej

1. dzień
(10 czerwca, poniedziałek)
15.30-17.30
sala D

Mosty zamiast murów – rozwiązywanie konfliktów w społeczności lokalnej


Prowadzenie

Dorota Whitten

Fundacja Dom Pokoju

Jacek Sterczewski

Fundacja Dom Pokoju

Formuła

sesja warsztatowa

Opis

Wspólnie przeanalizujemy rzeczywiste sytuacje konfliktowe, w których rozwiązanie jako Dom Pokoju byliśmy zaangażowani, i poszukamy dla nich najlepszych rozwiązań. Sprawdzimy, jaki mamy praktyczny stan wiedzy na temat rozwiązywania konfliktów i jakie kompetencje warto pogłębić, oraz porozmawiamy o narzędziach potrzebnych do zaangażowania się w rozwiązywanie analizowanych przypadków.

Po części warsztatowej spróbujemy odpowiedzieć na zdiagnozowane potrzeby i rzucimy trochę światła na zagadnienia związane z rozwiązywaniem konfliktów, np. efektywną komunikacją i zarządzaniem emocjami, oraz pokażemy proste i przydatne narzędzia do analizy konfliktu.

Na koniec spotkania wrócimy do wrocławskich konfliktów, żeby opowiedzieć o ich krótko- i długofalowych efektach.

Zapraszamy na naszą sesję wszystkie osoby, które uczestniczą lub chciałyby uczestniczyć w procesach partycypacyjnych. Zależy nam na tym, by na sesji spotkali się przedstawiciele samorządów i organizacji działających lokalnie.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.