Konsultujemy narzędzie do konsultacji w planowaniu przestrzennym

2. dzień
(11 czerwca, wtorek)
9.30-10.30
sala I

Konsultujemy narzędzie do konsultacji w planowaniu przestrzennym


Prowadzenie

Łukasz Broniszewski

Fundacja Stabilo

Prelegenci

Tomasz Giętkowski

Geofabryka Sp. z o.o.

Rafał Lewandowski

WiseEuropa

Formuła

sesja śniadaniowa

Opis

Jak efektywnie prowadzić dialog z mieszkańcami w internecie? Jakie możliwości powinny dawać narzędzia IT do konsultacji dokumentów planistycznych? Jak mogą one usprawnić proces konsultacyjny i zwiększyć liczbę zaangażowanych osób?

Podczas sesji zaprezentujemy pierwszą wersję naszego narzędzia IT do konsultacji społecznych w obszarze planowania przestrzennego.

Od kilku miesięcy pracujemy nad narzędziem, które pozwoli mieszkańcom bez wychodzenia z domu nie tylko zapoznać się z np. proponowanymi zmianami w planie miejscowym lub studium, lecz także w prosty sposób nanieść swoje uwagi i propozycje. Tworząc narzędzie, chcieliśmy, by było proste w obsłudze, intuicyjne i nakierowane na mieszkańców chcących łatwo przekazać swoje komentarze oraz dopasowane do potrzeb gmin prowadzących konsultacje. Nasze narzędzie działa zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych.

Wiele elementów naszego narzędzia oparliśmy na oprogramowaniu typu open source. Jaki potencjał tkwi w tego typu rozwiązaniach? Jakie są sposoby ich praktycznego wykorzystania? Jak stosować metodyki zwinne (SCRUM)? Na te pytania oraz wszystkie inne odpowiemy podczas sesji. Zależy nam też, by usłyszeć też opinie praktyków i praktyczek partycypacji na temat naszego narzędzia – dzięki nim będziemy mogli je ulepszyć.

Sesja skierowana jest do przedstawicieli i przedstawicielek urzędów i organizacji społecznych oraz wszystkich innych osób zainteresowanych nowymi technologiami w partycypacji obywatelskiej.

Nasze narzędzie powstaje w ramach projektu „Partycypacja w planowaniu” realizowanego przez Fundację Stabilo i WiseEuropa współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Prezentacja z sesji

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.