Czemu słowo „warsztat” odstrasza, czyli jak skutecznie zapraszać do partycypacji?

2. dzień
(11 czerwca, wtorek)
12.45-14.15
sala D

Czemu słowo „warsztat” odstrasza, czyli jak skutecznie zapraszać do partycypacji?


Prowadzenie

Karolina Kowalczyk

Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy

Monika Pastuszko

Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy

Anna Petroff-Skiba

Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy

Formuła

wymiana doświadczeń

Opis

Mówienie o partycypacji to olbrzymie wyzwanie. Staramy się zachęcić mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach, projektujemy piękne plakaty, a na nasze spotkania przychodzi mało osób. Nikt nie przeczytał naszych materiałów? Ludzie mają w nosie aktywność społeczną? A może po prostu czytający uznali, że proces nie jest dla nich, tylko dla jakichś ekspertów lub artystów?

Chcemy podzielić się doświadczeniami, które zdobywaliśmy przez kilka miesięcy, przyglądając się temu, jak mieszkańcy Warszawy postrzegają komunikację o konsultacjach – przeprowadziliśmy szereg badań, obejrzeliśmy wiele plakatów, analizowaliśmy komunikację o partycypacji w Polsce i na świecie. Usłyszeliśmy bardzo ważne rzeczy – czasem zupełnie nieoczywiste, np. że mieszkańcy nie lubią przychodzić na warsztaty, bo to „jakieś działania dla dzieci lub młodzieży”. Później przez rok sprawdzaliśmy to w praktyce. A zatem jak przygotować plakat, żeby faktycznie zapraszał? Przyjdź, a postaramy się o tym opowiedzieć.

Zapraszamy zarówno urzędniczki i urzędników prowadzących działania partycypacyjne, jak i przedstawicielki i przedstawicieli innych podmiotów, które takie działania organizują. To wiedza przydatna wszystkim, którzy chcą skutecznie zapraszać do partycypacji.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.