Badania o partycypacji w Polsce. Najnowsze wyniki i pomysły na przyszłość

2. dzień
(11 czerwca, wtorek)
10.45-12.15
sala A

Badania o partycypacji w Polsce. Najnowsze wyniki i pomysły na przyszłość


Prowadzenie

Borys Martela

Obserwatorium Polityki Miejskiej, Instytut Rozwoju Miast i Regionów

Prelegenci

Karolina Goś-Wójcicka

Główny Urząd Statystyczny

Paweł Pistelok

Obserwatorium Polityki Miejskiej, Instytut Rozwoju Miast i Regionów

Ewa Zielińska

Fundacja im. Stefana Batorego

Formuła

sesja dyskusyjna / wymiana doświadczeń

Opis

Partycypacja lokalna jest coraz częstszym tematem badań. Fundacja im. Stefana Batorego opublikowała niedawno raport na temat popularności inicjatywy lokalnej, konsultacji społecznych oraz inicjatywy uchwałodawczej w polskich gminach. Nad nową publikacją pracuje też Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, które podczas Forum zaprezentuje wstępne wyniki badań przeprowadzonych w blisko 900 miastach. A już wkrótce badania dotyczące partycypacji zostaną też włączone do regularnego programu Głównego Urzędu Statystycznego.

Nasza sesja będzie okazją do rozmowy na temat najświeższych wyników badań, ale również dyskusji o tym – co i jak badać w przyszłości? Przyjrzymy się problemom w realizacji dotychczasowych badań oraz zastanowimy nad tym, które pytania nie przyniosły precyzyjnych odpowiedzi. Pomyślimy również o tym, jak zsynchronizować wysiłki, by samorządy nie miały wrażenia, że wciąż je pytamy o to samo.

Kierujemy sesję zarówno do praktyków i praktyczek zainteresowanych kondycją partycypacji w Polsce, jak i do badaczy i badaczek, którzy przyglądali się projektom badawczym na ten temat lub takie planują.

Sesja będzie podzielona na dwie części: pierwszą zajmie prezentacja wyników badań, a drugą – dyskusja z zaproszonymi gośćmi i uczestni(cz)kami Forum.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.