A jaki będzie Twój „Przepis na Demokrację”?

15 czerwca, wtorek
14.00–16.00

A jaki będzie Twój „Przepis na Demokrację”?


Prowadzenie

Tadeusz Rudzki

Fundacja Edukacja dla Demokracji

Formuła

rozgrywka + dyskusja

Opis

Rozmowa o demokracji nie musi być nudna – zapraszamy do spędzenia czasu przy tworzeniu „Przepisu na Demokrację”! „Przepis na Demokrację” to gra edukacyjna przygotowana przez Rafto Foundation for Human Rights, a wydana po polsku przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Pozwala w ciekawy sposób inicjować dyskusję na temat istoty demokracji i zaangażowania obywatelskiego. Można ją wykorzystywać w pracy z młodzieżą i dorosłymi, w placówkach edukacyjnych oraz w ramach edukacji pozaformalnej, a także na każdym spotkaniu z grupą, która zainteresowana jest tematami obywatelskimi.

Chcemy, by gra przyczyniła się do inicjowania ważnych rozmów na temat demokracji. Na czym polega jej istota, jakie są jej najważniejsze składniki? Jak sprawić, by demokracja broniła się przed zagrożeniami? Formuła gry pozwala poruszyć te pytania w przyjaznej dla odbiorców formie – zachęcamy, by sprawdzić to wspólnie. Podczas spotkania znajdziemy też czas na rozmowę o możliwościach zastosowania gry.

W spotkaniu może wziąć udział maks. 30 osób. Sesja jest zamknięta i nie będzie transmitowana.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.