Jakub Gołębiewski
Fundacja Wolna Wisłarejs po Wiśle
Podczas dwugodzinnego rejsu czterema łodziami flisackimi przede wszystkim damy sobie czas, żeby poczuć Wisłę z bliska: zobaczyć miasto z perspektywy wody, usłyszeć rytm rzeki i doświadczyć Wisły jako żywej przestrzeni. Chcemy, żeby uczestnicy i uczestniczki mogli po prostu wejść w kontakt z Wisłą: zobaczyć ją inaczej niż z bulwarów czy mostów, poczuć jej skalę, zmienność i obecność w mieście.
Na tym doświadczeniu zbudujemy dalszą rozmowę o Wiśle jako przestrzeni współpracy, działań społecznych i partycypacyjnych. Przyjrzymy się inicjatywom prowadzonym wokół rzeki i na obszarach nadwiślańskich. Porozmawiamy także o wyzwaniach związanych z rzeką: jak o niej myślimy, jak z niej korzystamy, jak ją chronimy i jak włączać różne środowiska w działania wokół niej.
UWAGA: