Czy nowy przedmiot edukacja obywatelska zadziała i przyczyni się do wzrostu partycypacji młodzieży?

1. dzień
15 maja (czwartek)
13.15-14.45


Prowadzenie

Karolina Dudek-Rączka

Kierowniczka Zespołu Polityki Młodzieżowej w Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy

Olga Napiontek

Wiceprezeska Fundacji Civis Polonus

Goście

Agnieszka Maszkowska

Prezeska Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab

Barbara Zamożniewicz

Radna Rady Miejskiej w Staszowie, Pełnomocniczka Wojewody ds. współpracy z organizacjami społecznymi

TBC

Nauczyciel/ka z II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu

Formuła

panel ekspercki i dyskusja

Opis

Podczas sesji zaprosimy do wysłuchania krótkiego panelu eksperckiego dotyczącego założeń przedmiotu „edukacja obywatelska”, który wchodzi do polskich szkół ponadpodstawowych we wrześniu tego roku. Nasi eksperci przedstawią także swoje spojrzenie na to, kto powinien zaangażować się w realizację przedmiotu – czy jest to domena jedynie szkół, a może jest to także zadanie samorządów i organizacji pozarządowych? Zaproszeni goście, ze swojej perspektywy, odpowiedzą na pytanie: od jakimi warunkami przedmiot szkolny może wpłynąć na wzrost uczestnictwa młodych i przedstawią dobre praktyki w zakresie edukacji obywatelskiej, które mogą być inspiracją przy realizacji nowego przedmiotu.
Po panelu, wszyscy uczestnicy będą mieli okazję ustosunkowania się do zagadnień podejmowanych podczas panelu. Na zakończenie zaprosimy do burz mózgów, podczas której wypracujemy pomysły, jak różni gracze (np. ngo, samorządowcy, szkoły, instytucje lokalne) mogą wesprzeć realizację edukacji obywatelskiej w szkołach, by realnie przyczyniła się do wzrostu partycypacji młodych. Na sesję zapraszamy wszystkie osoby wspierające młodzież w uczestniczeniu w życiu społecznym i publicznym.

Informacja o plikach cookies
Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.